Przejdź do treści
Strona główna » Regulamin

Regulamin

Realizacja Zamówienia

Korzystając z możliwości zamówienia wydruków i artykułów reklamowych na stronie www.mediaap.pl i poprzez dział handlowy Media Ap akceptujesz poniższe zasady, prosimy więc o dokładne ich przeczytanie.

Złożone zamówienia są realizowane na Twoje zlecenie, gadżety i wszystkie materiały drukowane są wykonywane dopiero po złożeniu przez Ciebie zamówienia. Produkty mają więc charakter produktów personalizowanych.

Czas realizacji zamówienia zawsze ustalany jest po złożeniu zamówienia i przesłaniu plików.

Wszystkie produkty wykonujemy z najwyższą starannością, lecz to od Ciebie będzie zależało jak długo będą służyć. Zawsze używaj produkty zgodnie z przeznaczeniem.

Metody Płatności

Dla Twojej wygody udostępniamy następujące metody płatności:

  • przelew tradycyjny na nasze konto – zamówienie jest realizowane dopiero po zaksięgowaniu wpłaty na koncie.
  • przelew ekspresowy, blik, płatność kartą, przelew z odroczoną płatnością – zamówienie realizujemy natychmiast po otrzymaniu od banku informacji o wpłacie.
  • wysyłka za pobraniem – zamówienie jest realizowane od razu, płatność pobierana jest przez kuriera przy dostawie.
  • odbiór osobisty – możliwość płatności gotówką przy odbiorze.

Metody i czas dostawy

Zamówienia realizowane są od razu po zaksięgowaniu wpłaty (lub po zamówieniu przy płatności za pobraniem). Czasem jednak, gdy zamówień jest dużo, czas wydruku może się wydłużyć maksymalnie do 3 dni roboczych.

Zamówienia wysyłamy:

  • kurierem DPD
  • jest także możliwość odbioru osobistego

Przeciętny czas dostawy 99% paczek to następny dzień roboczy po nadaniu.

Nie jesteśmy jednak w stanie odpowiadać za przewoźnika będącego naszym podwykonawcą, dlatego prosimy o zamawianie produktów z co najmniej dwu dniowym wyprzedzeniem.

Podczas dostawy to przewoźnik odpowiada za stan przesyłki, każda paczka jest ubezpieczona, a podstawą do złożenia reklamacji u przewoźnika jest spisanie protokołu szkody przy dostawie! Prosimy o dokładne sprawdzanie paczki przy dostawie.

Reklamacje i Zwroty

Każdemu klientowi przysługuje możliwość reklamacji zamówionych produktów. Na produkty udzielamy 24 miesięcznej gwarancji, która obejmuje wady ukryte produktu. Gwarancją nie są objęte uszkodzenia mechaniczne, uszkodzenia lub skazy powstałe w skutek niewłaściwego przechowywania, użytkowania, transportu, czy eksploatacji, a także powstałe w skutek używania w miejscach o dużej wilgotności, czy eksponowanych na nieodpowiednio przygotowane, nieoczyszczone lub nieodtłuszczone powierzchnie.

W przypadku zgłoszenia reklamacji (niezgodność produktu z zamówieniem, uszkodzenia podczas dostawy, 24 miesięczna gwarancja) należy wysłać mail z dokładnym opisem reklamacji. Do rozpatrzenia reklamacji potrzebować będziemy całego nakładu zamówienia, który należy do nas odesłać na własny koszt niezwłocznie po zgłoszeniu reklamacji.

Zobowiązujemy się do rozpatrzenia reklamacji w terminie do 14 dni od zgłoszenia i otrzymania zwrotu całego nakładu towaru.

Reklamacje produktów – uszkodzenia podczas dostawy

Mimo dołożenia wszelkich starań, oraz pakowania naszych wysyłek w sposób staranny i bezpieczny, czasami zdarza się, że przesyłka zostaje uszkodzona w dostawie z winy przewoźnika. Każda nasza paczka jest jednak ubezpieczona. Bardzo ważne jest więc dokładne sprawdzenie całej przesyłki w obecności kuriera i w razie wątpliwości spisanie protokołu szkody przy kurierze lub ostatecznie od razu po odbiorze paczki on line na stronie przewoźnika (DPD – w zakładce reklamacje). Następnie należy się niezwłocznie skontaktować z nami w celu uzgodnienia dalszych kroków postępowania. Reklamacje dotyczące uszkodzonych dostaw można zgłosić maksymalnie następnego dnia roboczego po dostawie/odbiorze przesyłki. Reklamacje zgłoszone po upływie tego czasu nie będą uwzględniane.

Reklamacje produktów – braki w dostawie, niezgodność z zamówieniem

Braki w nakładzie lub niezgodność produktu z zamówieniem należy zgłosić niezwłocznie po dostawie/odbiorze przesyłki, jednak nie później niż w ciągu 2 dni roboczych od dostawy/odbioru przesyłki. Reklamacje zgłoszone po upływie tego czasu nie będą uwzględniane.

Zastrzegamy możliwość wystąpienia różnic ilościowych i jakościowych zamówionego i dostarczonego Klientowi produktu – nie przekraczające + / – 5% ilości zamówionej.

Reklamacje – kolorystyka, druk, wykonanie, jakość

Ze względu na różnice technologiczne, wynikające ze sposobu wyświetlania kolorów przez większość monitorów, a technologię druku (w której wykorzystywana jest przestrzeń barwna CMYK), porównywanie kolorystyki wydruku z kolorystyką prezentowaną na monitorze jest niepoprawne technologicznie. Brak zgodności kolorów wydruku z obrazem ekranowym nie może być więc powodem do zgłoszenia reklamacji.
Dokładamy wszelkich starań, aby w jak największym stopniu wiernie odwzorować kolory zawarte w projektach dostarczonych przez Klienta. Ze względu na to, iż w procesie druku wykorzystywanych jest wiele maszyn drukujących, pomiędzy którymi istnieją różnice w odwzorowaniu niektórych kolorów, to przy druku tego samego projektu na różnych maszynach mogą wystąpić nieznaczne różnice kolorystyczne. Taka sytuacja może zaistnieć przy wznawianiu projektu do druku. Różnice te nie mogą być podstawą do reklamacji.

Szczegóły techniczne:

Przy gramaturach powyżej 150 g, dostrzega się zjawisko pękania papieru w miejscu łamania, szczególnie widoczne w miejscach silnie pokrytych farbą drukarską. Spowodowane jest to graniczną wytrzymałością surowca i wada taka nie jest traktowana jako błąd drukarni.
Za nieprawidłową warstwę lakierową lakieru offsetowego, dyspersyjnego lub UV uznaje się warstwę, która posiada na powierzchni przeznaczonej do lakierowania miejsca niepolakierowane, łuszczące się, itp.
Z uwagi na specyfikację maszyn produkcyjnych oraz procesu druku dopuszczalne są następujące odchylenia:

– przy krojeniu arkusza na pojedyncze użytki: tolerancja do 2 mm,
– przy falcowaniu i bigowaniu (odchylenie złamu od nominalnej linii jego usytuowania) – tolerancja do 1 mm,
– przy perforacji (odchylenie wykonanej perforacji od nominalnego miejsca jej usytuowania) – do 1 mm,
– przy pasowaniu kolorów kolejno po sobie nadrukowywanych: tolerancja do 0,1 mm,

– przy plotowaniu (odchylenie od linii wykrojnika) – do 1,5 mm,
– przy nadrukach na odzieży kolorów kolejno po sobie nadrukowywanych: tolerancja do 1,5 mm,

Wyłączamy możliwość rękojmi i zwrotu zakupionych produktów, gdyż są to produkty drukowane po zamówieniu na bezpośrednie zlecenie zamawiającego, a także mają charakter przedmiotów spersonalizowanych, co uniemożliwia ich dalszą odsprzedaż. Prosimy zatem o dokładne przemyślenie zakupów.